Charter Management

Charter Management

W ostatnich latach żeglarstwo przekształciło się w rozwinięty biznes, szczególnie widoczny w Chorwacji, gdzie od 2005 roku liczba agencji czarterowych, dostępnych jachtów oraz klientów czarterujących znacząco wzrosła. Chorwacja zyskała miano jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów do czarteru na świecie, oferując doskonałe możliwości rozwoju w obszarze zarządzania czarterem.
Jeśli nie masz doświadczenia w branży żeglarskiej, poniżej przedstawiamy przewodnik po zarządzaniu czarterem. Omawiamy proces zarządzania samodzielnego oraz we współpracy z naszą firmą.

Na czym polega i jak wygląda proces realizowany samodzielnie?

Przy wyborze jachtu, który chcesz zakupić, należy dokładnie rozważyć swoje potrzeby i wymagania. Na rynku dostępne są zarówno nowe, jak i używane jednostki pływające. Firmy czarterowe zazwyczaj pomagają w znalezieniu odpowiedniego jachtu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje.

Jeśli nie dysponujesz wystarczającymi środkami, aby zakupić jacht, możesz ubiegać się o kredyt w banku lub skorzystać z usług firmy leasingowej.

Po uzyskaniu finansowania, konieczne jest dokonanie rejestracji jachtu na Twoje nazwisko lub nazwę Twojej firmy, jeśli planujesz czarterować jacht w Chorwacji. Rejestracja firmy w Chorwacji jest konieczna, jeśli chcesz czarterować jacht przez firmę. Następnie musisz zarejestrować jacht oraz uzyskać niezbędne dokumenty, takie jak certyfikaty i koncesje.

Po zakończeniu procedury rejestracyjnej, należy sfinalizować transakcję zakupu jachtu i zarejestrować go oraz ubezpieczyć. W przypadku jachtu przeznaczonego do czarteru, konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów, takich jak patent żeglarza, certyfikat VHF, koncesja na prowadzenie działalności oraz ubezpieczenie od ryzyka.

Jeśli masz już wszystkie niezbędne dokumenty, możesz podpisać umowę z agencją czarterową, ustalając warunki współpracy oraz podział zysków z czarteru. Umowa powinna także określać warunki prywatnego użytkowania jachtu.

Jak wygląda proces realizowany we współpracy z Bosfor Group?


Kontakt z Bosfor Group

Nasi specjaliści opowiedzą, jak będzie przebiegać inwestycja, ile potrwa realizacja oraz jakie decyzje musisz podjąć.


Wybór jachtu

W naszej grupie posiadamy firmę będącą dealerem katamaranów BALI. Możemy jednak obsłużyć proces bez względu na to jaki typ jachtu wybierzesz, nowy lub używany.


Wybór formy finansowania oraz warunków dostawy

Proponujemy różne opcje finansowe i użytkowania - dopasowane do Twoich oczekiwań i możliwości. Wspieramy Cię w dopełnianiu formalności na każdym kroku.


Złożenie zamówienia i jego realizacja

Zamów wybrany jacht. Nasz zespół pomoże Ci na każdym etapie realizacji inwestycji. Pomożemy w uproszczeniu i dopełnieniu wszelkich formalności pozwalających na przekazanie jednostki do czarteru w Chorwacji.


Podpisanie umowy o zarządzanie jachtem

Zawrzyj z nami umowę! Nasz zespół zapewni profesjonalne utrzymanie i zarządzanie jednostką.


Przekazanie do zarządzania

Będziemy zarządzać Twoim katamaranem/jachtem - zgodnie z ustalonymi warunkami. Zadbamy o utrzymanie odpowiedniego stanu wizualnego i technicznego.


Czartery jednostki oraz rozliczenia z inwestorem

Organizujemy czartery jachtu oraz regularne rozliczanie się z inwestorem w cyklach miesięcznych.


Sprzedaż jachtu

Zorganizujemy sprzedaż tak, aby uzyskać dla Ciebie jak najwyższy zwrot z inwestycji.

     
HR +385 99 4010 270
office@bosforcharter.com
Bosfor Charter d.o.o.
Obala Rtine 1a,
22213 Pirovac

Copyright © 2023. Bosfor Sp. z o.o.